Když chybí magnesium

Když chybí magnesium - příznaky

Magnézium je minerál nesmírné důležitosti pro naše tělo, zasahující do více než 300 biochemických procesů. Od podpory svalové a nervové funkce až po snižování únavy a vyčerpání, magnézium je zkrátka nepostradatelné. Ale co se stane, když ho máme málo? Tento blog se ponoří do příznaků nedostatku hořčíku, vysvětlí, kdy a jak jej užívat a poradí, který typ hořčíku je pro vás ten pravý.

 • Proč je magnesium tak důležité?
 • Příznaky nedostatku magnézia
 • K čemu je dobré magnesium?
 • Které magnesium je nejlepší?
 • Kdy užívat magnesium?
 • Chelát hořečnatý + B6 od StretchFit™

  Příznaky nedostatku magnézia

  Nedostatek hořčíku může být nenápadný, protože příznaky se často překrývají s jinými zdravotními problémy. Zde jsou některé varovné signály:

  • Svalové křeče a tetání
  • Únava a slabost
  • Vysoký krevní tlak
  • Problémy se spánkem
  • Psychické poruchy

  nedostatok magnesie

  Svalové křeče a tetanie

  Prudké, nekontrolované svalové kontrakce mohou být jedním z prvních signálů.

  Únava a slabost

  Pocit vyčerpání, dokonce i po dostatečném odpočinku, může být příznakem.

  Vysoký krevní tlak

  Magnesium pomáhá regulovat krevní tlak, a jeho nedostatek může vést k jeho zvýšení.

  Problémy se spánkem

  Potíže s usínáním nebo přerušovaný spánek mohou souviset s nedostatkem magnézia.

  Psychické poruchy

  Úzkost, deprese a dokonce změny nálady mohou být spojeny s nízkou hladinou magnézia.

  K čemu je dobré magnesium?

  Magnézium má široký zásah působnosti – od podpory srdečního zdraví, přes regulaci hladiny cukru v krvi, až po prevenci migrén. Tento minerál je neocenitelným spojencem v boji proti stresu a podporuje celkovou pohodu.

  Které magnesium je nejlepší?

  Při výběru doplňku hořčíku se můžeme rozhodovat mezi více formami, včetně hořčíku bisglycinátu a hořčíku citrátu. Každá z těchto forem má své přednosti, avšak magnesium chelát vyniká jako nejlepší volba z několika důvodů:

  1. Vysoká vstřebatelnost: Magnesium chelát je známo svou mimořádně vysokou vstřebatelností. Tato forma je vázána na aminokyseliny, což umožňuje její lepší proniknutí přes střevní stěny a efektivnější využití v těle.

  2. Minimalizace trávicích potíží: Na rozdíl od jiných forem hořčíku, magnézium chelát je méně pravděpodobné, že způsobí zažívací problémy jako například průjem nebo nevolnost, což jej činí vhodným i pro osoby s citlivým trávicím systémem.

  3. Porovnání s jinými formami:

   Hořčík Bisglycinát: Také dobře vstřebatelný a šetrný k žaludku, avšak magnesium chelát překonává tuto formu v celkové biologické dostupnosti.
   Hořčík Citrát: Nabízí dobrý poměr účinnosti a ceny, ale ve srovnání s magnesiem chelátem je méně efektivní v případě vysokých potřeb k doplnění magnézia.

  Magnesium chelát představuje optimální volbu pro každého, kdo hledá nejúčinnější formu magnézia s minimálními vedlejšími účinky a vynikající tolerancí. Jeho schopnost efektivně se vstřebat a podporovat zdraví bez zbytečného zatěžování trávicího systému jej činí nejlepší volbou na trhu doplňků magnézia.

  magnesium

  Kdy užívat magnesium?

  Pro maximální využití účinků magnézia je důležité vědět, kdy jej užívat. Obecně se doporučuje užívat magnesium večer , protože jeho relaxační účinky mohou podporovat lepší spánek. Přesto, pokud máte během dne problémy s únavou nebo svalovými křečemi, můžete rozdělit dávkování na více menších dávek rozložených během dne.

  Chelát hořečnatý + B6 od StretchFit™

  Magnesium Chelát + B6 značky StretchFit™ je revolučním doplňkem, který kombinuje vysokou vstřebatelnost chelátované formy magnézia s vitamínem B6 , aby podpořil maximální efektivitu pro vaše svaly, nervový systém a celkovou vitalitu. Tato synergická kombinace nejen zlepšuje metabolismus energie a podporuje psychologické funkce, ale také snižuje únavu a vyčerpání. Vitamin B6 zvyšuje účinek hořčíku na relaxaci svalů a optimalizaci nervových funkcí , což činí Magnézium Chelát + B6 od StretchFit™ ideálním řešením pro sportovce, aktivní osoby a každého, kdo si přeje udržet své tělo a mysl v harmonickém stavu. S tímto doplňkem získáte nejen podporu pro své fyzické, ale také psychické zdraví, čímž vytváříte pevný základ pro svou celkovou pohodu.

  Hecko doplňky

  Na  znak  naší podpory a odhodlání pomáhat vám na vaší cestě k lepšímu zdraví, jsme pro vás připravili speciální nabídku. Použijte slevový kód  BLOG10 při vašem příštím nákupu a získejte exkluzivní slevu.

  Závěr

  Nedostatek magnézia může vést k množství zdravotních problémů, ale naštěstí, s vhodným doplňkem a správným užíváním lze tomuto problému efektivně předcházet. Nezapomeňte však, že doplňky by nikdy neměly nahrazovat pestru a vyváženou stravu . Máte-li podezření na nedostatek hořčíku, je vždy nejlepší poradit se se zdravotnickým odborníkem.

  Magnesium je opravdu zázračný minerál , který má mocný vliv na naše zdraví a pohodu. Doufáme, že tento článek vám pomůže lépe porozumět jeho významu a jak si můžete pomoci, když vám tento pomocník postrádá. Nezapomeňte, zdraví máte jen jedno, a péče o něj by měla být vždy na prvním místě .

  Zpět na blog

  Napište komentář

  Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.