správne držení těla

Korektor pro vzpřímené držení těla - Klíč k lepšímu zdraví a postoji

Víte, jak to říkají – "držení těla odhaluje vše". A v dnešním uspěchaném světě plném sedavých prací a nekonečného zírání do obrazovek, je snadné zapomenout na význam správného držení těla. Je tu ale pomocník – korektor pro vzpřímené držení těla. Tento pomocník nejenže zlepšuje vaši posturu, ale má i další neuvěřitelné zdravotní přínosy. Pojďme se podívat na to, jak vám korektor zad může pomoci.

korektor pro vzpřímené držení těla

Co je korektor pro vzpřímené držení těla a jak funguje?

Korektor pro vzpřímené držení těla, který je také známý jako rovnač zad nebo pás na záda, je zařízení navržené tak, aby podporovalo vaše záda a ramena v optimální poloze. Jeho hlavním úkolem je připomínat vašemu tělu, jaké je správné držení. Pomáhá vytvářet správný svalový vzorec a postupně vede k přirozenějšímu a zdravějšímu držení těla. Tyto pomůcky se liší v designu a funkci – od jednoduchých elastických pásů, které jemně táhnou ramena dozadu, až po sofistikovanější korektory zad, které poskytují pevnější podporu.

Korektor pro vzpřímené držení těla

Zdravotní přínosy korektoru držení těla

Investice do korektoru držení těla není jen otázkou vzhledu. Je to investice do vašeho zdraví. Použitím korektoru pro vzpřímené držení těla můžete získat následující výhody:

 • Lepší postoj: Korektor zad vám pomáhá udržet správné držení těla, což může předcházet vzniku bolestí zad a krční páteře, které jsou častým důsledkem dlouhodobého sedění nebo sklánění.
 • Snížení bolesti: Mnoho lidí trpí chronickou bolestí zad právě kvůli špatnému držení těla. Korektor pro vzpřímené držení těla pomáhá rovnoměrně rozložit tlak na záda, což může významně snížit bolest.
 • Zlepšení dýchání: Nejste si jisti, jak souvisí držení těla s dýcháním? Správná postura umožňuje plícím se plně rozpínat, což znamená lepší okysličení těla.
 • Zvýšení energie a koncentrace: Když je vaše tělo správně zarovnáno, cítíte se méně unaveni a vaše schopnost se soustředit se zlepšuje.

Jak vybrat správný korektor pro vzpřímené držení těla

Výběr správného korektoru je klíčový pro jeho účinnost. Zde jsou dva hlavní aspekty, na které byste měli dbát:

 1. Materiál a konstrukce: Materiál by měl být dostatečně pevný, aby poskytoval potřebnou podporu, ale zároveň dostatečně pohodlný a prodyšný pro celodenní nošení. Některé korektory jsou vyrobeny z neoprenu nebo jiných pružných materiálů, které se přizpůsobí vašemu tělu.
 2. Nastavitelnost: Důležitým faktorem je možnost nastavit korektor podle vaší velikosti a potřeb. Korektor by měl být snadno nastavitelný, aby přiléhal těsně, ale ne příliš, aby nedocházelo k omezení pohybu nebo nepohodlí.

Korektor pro vzpřímené držení těla

Jak správně používat korektor pro vzpřímené držení těla

 • Postupný začátek: Začněte nošením korektoru po kratší dobu, aby si vaše tělo mohlo zvyknout. Postupně prodlužujte dobu nošení.
 • Správné nastavení: Ujistěte se, že korektor je správně nastaven, aby poskytoval dostatečnou podporu bez nepohodlí. Není dobré, když je příliš těsný, protože to může vést k dalším problémům.
 • Kombinace s cvičením: Nošení korektoru by mělo být doplněno PRAVIDELNÝM CVIČENÍM ZAMĚŘENÝM NA POSÍLENÍ SVALŮ ZAD A BŘICHA, aby se podpořilo správné držení těla i bez korektoru!!!

  Alternativy a doplňky ke korektorům

  • Cvičení pro správné držení těla: Pravidelné cvičení, jako je jóga a pilates, jsou neocenitelné pro posílení svalů, které podporují správné držení. Tyto aktivity nejen posilují svaly, ale také zlepšují flexibilitu a celkovou pohyblivost těla.
  • Ergonomické sedací návyky: Vytvoření ergonomického pracovního prostoru je dalším klíčem k lepšímu držení těla. Správně nastavená židle, stůl a počítačový monitor mohou mít významný dopad na vaše držení těla během dne.
  ergonomie

  FAQ: Nejčastější otázky

  1. Je nošení korektoru pro vzpřímené držení těla pohodlné? Ano, pokud je správně nastaven a správně vybrán pro vaše tělo, může být nošení korektoru velmi pohodlné. Důležité je vybrat si korektor, který neomezí vaše pohyby a který bude vhodný pro váš typ aktivity.

  2. Jak dlouho bych měl nosit korektor zad? Doporučuje se začít s krátkými obdobími, například 30 minut až 1 hodinu denně, a postupně prodlužovat dobu nošení podle vašeho pohodlí a potřeb ALE JE NESMÍRNĚ DŮLEŽITÉ PŘI TOM ZAČÍT I S CVIČENÍM.

  3. Může pravidelné nošení korektoru způsobit oslabení svalů? Existuje obava, že dlouhodobé závislosti na korektoru mohou vést k oslabení svalů, pokud neprovádíte také posilovací cvičení. Korektor by měl být používán jako podpůrný nástroj spolu s pravidelným cvičením na posílení svalů zad a břicha, což pomůže podpořit správné držení těla i bez korektoru.

  Závěr

  Investice do rovnače zad nebo korektoru pro vzpřímené držení těla může být klíčovým krokem k lepšímu zdraví a pohodě. Je to nástroj, který vám pomůže nejen vypadat lépe, ale také se cítit lépe. Pamatujte, že správný výběr, používání a kombinace s dalšími zdravými návyky jsou klíčem k úspěchu. Tak co říkáte, jste připraveni vzít své držení těla do vlastních rukou?

  Na znak naší podpory a odhodlání pomáhat vám na vaší cestě k lepšímu zdraví, jsme pro vás připravili speciální nabídku. Použijte slevový kód BLOG10 při vašem příštím nákupu a získejte exkluzivní slevu.

  Zpět na blog

  Napište komentář

  Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.