Instrukce BackFlex Pro™

Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud si před montáží a používáním přečtete tuto uživatelskou příručku. Příručka obsahuje důležitá bezpečnostní opatření a pokyny pro používání a sestavení pomůcky BackFlex Pro™.

Vlastnictví BackFlex Pro™ je skvělým krokem ve snaze o zdravější a šťastnější životní styl. BackFlex Pro™ je navržen tak, aby bylo přetažení zad snadné, bezpečné, cenově dostupné a příjemné.

Optimální délka používání

Samotná délka používání není specifický určena a závisí na každém individuálně. Každopádně, na základě našich zkušeností a našich zákazníků strečink by měl trvat alespoň 5 minut a ne více než 15 minut v rámci pohodlnosti.

BackFlex Pro™ má mnoho nastavitelných úrovní z nichž odporučíme 3 základní:

Úroveň 1 (Začátečník) - výchozí pozice - poskytuje nejmenší strečink pro začátečníky

Úroveň 2 (Průměrný uživatel) - poskytuje mírný rozsah natažení

Úroveň 3 (Pokročilý) - poskytuje maximální rozsah natažení pro pokročilé uživateleVideo manuál

 

Postup:


1. Nastavte si správnou intenzitu točením středové osy.

2. Sedněte si a BackFlex™ položte co nejblíže k vám.

3. Pomalu si na něj lehněte a užijte si natažení.

4. Nezapomínejte pomalu a plynule dýchat.

5. Ruce držte podél těla. Pokud chcete udělat natažení intenzivnějším, můžete ruce pomalu vytřít a natáhnout za vaši hlavu.

6. Pokud je pro vás toto natažení stále velmi intenzivní, pokrčte nohy v kolenou abyste jemně odlehčili vaše spodní záda.


Důležité:

  • BackFlex™ vždy používejte tak, že strana s logem bude vždy při vašich spodních zádech.
  • BackFlex™ vždy používejte na rovném a neklouzavém povrchu.
  • Bez ohledu na vaši fyzickou kondici vždy začněte na nejnižší intenzitě
  • Pokud při natažení pociťujete bolest nebo zvýšené nepohodlí, přestaňte. BackFlex™ vám může být na začátku mírně nepohodlný, ale nikdy by neměl způsobovat bolest.
  • Pokud na začátku cítíte nepohodlí, může to být indikátor o množství napětí a ztuhlosti. Pravidelným natahováním by měl tento pocit pominout, ale pokud máte ale pochybnosti, raději před dalším používáním kontaktujte svého lékaře.
  • BackFlex™ udrží hmotnost až 150kg
  • Věnujte zvláštní pozornost svému každodennímu progresu. Jednotlivé výsledky se mohou lišit. Někteří uživatelé pociťují okamžitou úlevu a viditelné výhody, jiným to může trvat několik týdnů.
  • Jedním z klíčů dobrého strečinku zmírňujícího stres je relaxace. Zhluboka se nadechněte, jemně vydechněte a nechte svoji tělesnou hmotnost pracovat spolu s gravitací.

 

Upozornění:

I když prezentujeme všechny výhody BackFlex™, doporučujeme všem, aby v případě zdravotních obtíží VŽDY vyhledali pomoc lékaře, a to zejména v případě chronických bolestí. Ve StretchFit™ máme spoustu zkušeností, ale diagnózy přenecháváme profesionálům.

Před použitím pomůcky BackFlex™ se poraďte se svým lékařem, zvláště pokud již máte závažnější nebo chronické diagnózy (např. hernia disku, skolióza, zánětlivá onemocnění…).