Jak správně používat korektor pro vzpřímené držení těla Corpus™?

Korektor pro vzpřímené držení těla Corpus™ je určen pro ty, kteří si za poslední roky vybudovali nesprávné držení těla. Důvodů nesprávného držení těla může být mnoho a správné držení těla může pomoci předejít mnoha problémům jako je bolest zad nebo krku, bolest hlavy, nebo potenciální zranění.

Proto jsme rádi, že vám můžeme představit náš korektor zad Corpus™ – nástroj pro ty, kdo to chtějí napravit. Samozřejmě ale už nyní třeba zdůraznit, že korektor zad Corpus™ není zázračná pilulka. Pro dosažení dokonalé postury je také důležité cvičit a tím pádem dostatečně posílit zádové svaly.

Korektor držení těla Corpus™ má sloužit hlavně jako pomůcka pro chvilky a aktivity kde víte, že se budete hrbit. Tak pojďme si tedy ukázat, jak jej správně používat.

4 jednoduché kroky jak používat korektor zad Corpus™


Krok 1

Přetáhněte pás přes smyčky a připevněte jej ke spodní části pásky na suchý zip na každé straně. Potom si nasaďte Corpus™, jako by to byl batoh.

jak-pouzivat-korektor-pro-vzprimene-drzeni-tela-krok-1

Krok 2

Ujistěte se, že se cítíte pohodlně a že váš korektor pro vzpřímené držení těla Corpus™ sedí rovně a pěkně na krku a ramenou. Uchopte pásy pod rukama a pomalu je vytáhněte.

jak-pouzivat-korektor-pro-vzprimene-drzeni-tela-krok-2

Krok 3

Svorku příliš neutáhněte. Měli byste cítit, že se táhne přes záda a ramena, ale nemělo by vás to bolet.

jak-pouzivat-korektor-pro-vzprimene-drzeni-tela-krok-3


Krok 4

Pokud máte pocit, že je třeba provést další úpravy vašeho korektoru zad Corpus™, můžete také upravit řemínek ve středu produktu (podle obrázku).

jak-pouzivat-korektor-pro-vzprimene-drzeni-tela-krok-4


Jak často mohu korektor zad používat?

Korektor zad je doporučeno používat maximálně 2 hodiny denně. Pokud byste jej používali víc, může to oslabit vaše svaly a přinést nežádoucí účinky.

Video manuál pro korektor zad Corpus™:


Korektor pro vzpřímené držení těla Corpus™ přirozeně pomáhá vašemu tělu budovat svalovou paměť, která připomíná vašim svalům správnou funkci – i když nepoužíváte korektor zad Corpus™. Jak jsme už ale zmiňovali výše, je také velmi důležité abyste se také soustředili na posílení zádových svalů. Pokud budete korektor zad nosit moc často, může to dokonce způsobit oslabení svalů, což v konečném důsledku držení těla může ještě zhoršit.

Upozornění:

I když prezentujeme všechny výhody korektoru pro vzpřímené držení těla Corpus™, doporučujeme všem, aby v případě zdravotních obtíží VŽDY vyhledali pomoc lékaře, a to zejména v případě chronických bolestí. Ve StretchFit™ máme spoustu zkušeností, ale diagnózy přenecháváme profesionálům.

Před použitím korektoru zad Corpus™ se poraďte se svým lékařem, zvláště pokud již máte závažnější nebo chronické diagnózy (např. hernia disku, skolióza, zánětlivá onemocnění…).