Jak používat akupresurní masážní podložku AcuMAT™?

Akupresurní podložka AcuMAT™ je oblíbeným nástrojem pro podporu regenerace, uvolnění bolesti a uvolnění svalového napětí. Na jejím povrchu se nachází 4600 plastových hrotů neboli „akupresurních bodů“, které stimulují tlakové body těla podobně jako tradiční akupunktura.

Akupresurní podložky jsou přirozeným, neinvazivním způsobem ke zlepšení krevního oběhu, snížení bolesti a podporu celkové pohody. V tomto návodu k použití vám poskytneme podrobné pokyny, jak bezpečně a efektivně používat akupresurní podložku AcuMAT™.

Jednoduché kroky jak používat akupresurní podložku:

1. Vyberte si pohodlný a rovný povrch pro umístění akupresurní podložky. Můžete ji buď položit na zem, ale je naprosto v pořádku pokud si ji položíte i na postel nebo gauč.

2. Lehněte si na záda a ujistěte se, že celá vaše záda jsou v kontaktu s akupresurními body. Podložku můžete umístit také pod krk, boky, stehna, lýtka nebo chodidla.

3. Pokud si chcete dopřát intenzivnější zážitek, můžete se svléknout a lehnout si na podložku bez trička. Tímto způsobem budou moci akurpesurní body proniknout hlouběji a pocit uvolnění bude intenzivnější.

4. Zhluboka se nadechněte a snažte se co nejvíce uvolnit své tělo. Nejprve můžete pociťovat určité nepohodlí nebo mírnou bolest, ale po několika minutách by mělo ustoupit. Samozřejmě s pravidelným používáním akupresurní podložky si tělo zvykne a bolest/nepříjemné pocity budou mírnější.

5. Můžete začít s 10 až 15 minutovým sezením a postupně prodlužovat čas, než si více zvyknete. Chcete-li zintenzívnit tento cvik, můžete své tělo jemně otáčet ze strany na stranu nebo jemně pohybovat rukama a nohama.

Po sezení pomalu vstaňte a natáhněte si tělo. Pijte hodně vody, abyste pomohli vyplavit všechny toxiny, které se mohly uvolnit během používání této podložky.

Čištění akuprsurní podložky AcuMAT™

Akupresurní podložku pravidelně čistěte vlhkým hadříkem a před uložením ji nechte vyschnout. Jelikož akupresurní body přicházejí do těsného kontaktu s Vaší pokožkou, je důležité dodržovat správnou hygienu a to hlavně v případech, kdy jednu podložku používá více lidí v domácnosti nebo když střídáte části těla, které přicházejí do kontaktu s podložkou (například pokud na podložku stoupáte s bosými nohama, doporučujeme ji vždy potom očistit).

Kdo by akupresurní podložku AcuMAT™ neměl používat?

Zatímco akupresurní podložky se obecně považují za bezpečné a vhodné pro většinu lidí, existují případy, kdy jejich používání nemusí být vhodné. Zde je několik příkladů situací, kdy byste se měli vyhnout používání akupresurní podložky.

Kožní onemocnění: Máte-li jakékoli kožní onemocnění, jako je ekzém, psoriáza nebo dermatitida, používání akupresurní podložky může tento stav zhoršit nebo způsobit další podráždění pokožky.

Otevřené rány: Pokud máte na kůži nějaké otevřené rány nebo řezné rány, používání akupresurní podložky může zvýšit riziko infekce.

Těhotenství: Pokud jste těhotná, měli byste se vyhnout používání akupresurní podložky, protože může stimulovat specifické akupresurní body, které mohou vyvolat kontrakce a potenciálně poškodit plod.

Léky na ředění krve: Pokud užíváte jakékoli léky na ředění krve, jako je warfarin, aspirin nebo heparin, používání akupresurní podložky může zvýšit riziko krvácení a modřin.

Chronické zdravotní potíže: Máte-li jakékoli chronické zdravotní potíže, jako je cukrovka, hypertenze nebo srdeční onemocnění, měli byste se před použitím akupresurní podložky poradit se svým lékařem, protože může ovlivnit váš krevní tlak a hladinu cukru v krvi.

Obecně, pokud máte jakékoli pochybnosti nebo obavy ohledně používání akupresurní podložky, je nejlepší se před jejím použitím poradit se svým lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem.

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat na našem live-chatu nebo mailem na kontakt@stretchfit.cz