Porovnání masážních pistolí - Recenze a jak si vybrat

Porovnání masážních pistolí - Recenze a jak si vybrat (2023)

V tomto článku si projdeme:

 • Jak se orientovat na trhu s masážními pistolemi?
 • Na jaké faktory se při výběru masážní pistole dívat?
 • Rozdělení masážních pistolí do 3 kategorií
 • Jak si vybrat správnou masážní pistoli pro vás?

Masážní pistole jsou dnes nepostradatelným nástrojem na podporu regenerace a úlevu od bolesti. Trh nabízí širokou škálu produktů, od levných nekvalitních variant po drahé modely určené pro vrcholové sportovce. Níže si povíme podrobné srovnání tří hlavních kategorií masážních pistolí a jejich klíčových vlastností.

Jak se orientovat na trhu s masážními pistolemi?

Bohužel musíme na začátek upozornit, že i když se na trhu nacházejí kvalitní firmy, některé firmy používají velmi zavádějící informace při svém marketingu a prezentaci.

Nehledě na níže uvedené informace, důležité pravidlo kterým byste se měli řídit je, že pokud se na sebe nějaké masážní pistole velmi podobají, je to pro to neboť i uvnitř jsou velmi podobné a většinou jde o nejlevnější čínské varianty s "dobrou" prezentací.

I když sice prodáváme vlastní masážní pistole a článek se může zdát subjektivní, píšeme jej hlavně proto, abyste si byli vědomi situace na trhu a uměli si masážní pistoli vybrat přesně podle své potřeby iv případě, že se nakonec nerozhodnete pro náš model.

Na jaké faktory se při výběru masážní pistole dívat?

 • Kvalita stavby a odolnost
 • Výdrž baterie
 • Frekvence úderů
 • Hlučnost
 • Příslušenství a nástavce
 • Cena
 • Značka a zákaznický servis
 • Váha
 • Amplituda

Kvalita stavby a odolnost

Pevnost a kvalita zpracování určují odolnost a životnost pistole. Masážní pistole by měla být dostatečně robustní, aby vydržela pravidelné používání, a zároveň dostatečně lehká pro snadnou manipulaci. Zde také platí, pokud dražší masážní pistole vypadá podobně jako levné verze, pravděpodobně kvalitní moc nebude.

Výdrž baterie

Důležitým faktorem je kapacita baterie a celková výdrž zařízení na jedno nabití. Vyšší kapacita znamená méně časté nabíjení, což je výhodné pro ty, kteří zařízení používají často nebo dlouhodobě.

Frekvence úderů

Tato charakteristika určuje schopnost masážní pistole poskytovat dostatečně intenzivní masáž. Na trhu jsou pistole od které poskytují od 3-30 úrovní rychlosti. Paradoxně, jedna z nejdražších masážních pistolí Theragun má jen 3 rychlosti, ale je to vykompenzováno dalšími faktory. V principu platí, že běžnému člověku nebo sportovci stačí 10 úrovní rychlosti. Více úrovní nikdy nevyužijete protože rozdíly ať už používáte úroveň 17 nebo 18, je to zanedbatelné.

Hlučnost

Hlučnost je důležitá pro ty, kteří chtějí zařízení používat v klidném prostředí, například při sledování televize nebo před spaním. Masážní pistole by měla být dostatečně tichá, aby její používání nebylo rušivé.

Příslušenství a nástavce

Různé typy nástavců umožňují přizpůsobení masáže konkrétním potřebám, jako je uvolnění různých částí těla nebo cílená masáž hlubokých svalů. Příslušenství může také zahrnovat pouzdra pro snadné přenášení a úložné tašky.

Cena

Nakonec je cena významným faktorem, který odráží nejen počáteční investici, ale také hodnotu v průběhu času. V principu platí, čím dražší model tím lepší, ale třeba samozřejmě brát v úvahu, zda vám masážní pistoli za 300+ eur opravdu třeba, nebo zda jste ochotni riskovat výběr levnější masážní pistole s horšími hodnoceními.

Značka a zákaznický servis

Výrobce a kvalita zákaznického servisu mohou výrazně ovlivnit vaši celkovou spokojenost s nákupem. Reputace značky, recenze uživatelů a dostupnost zákaznické podpory jsou faktory, které by neměly být přehlíženy. Dobrá značka by měla dát šanci zákazníkovi otestovat produkt s vrácením zdarma alespoň na 30 dní.

Váha

Váha masážní pistole je také velmi důležitá, protože pokud masážní pistoli chcete použít na delší dobu, u těžkých pistolí budete po skončení masírování potřebovat ještě extra masáž rukou :)

Amplituda

Amplituda nebo vzdálenost, na kterou se masážní hlava pohybuje vpřed a vzad, je klíčová pro efektivitu masážní pistole. Větší amplituda umožňuje hlubší pronikání a efektivnější uvolnění svalů.

Levná masážní pistole

1. Levné masážní pistole (do 99€)

Tyto masážní pistole se většinou nacházejí v cenovém rozmezí do 100 €. Je velká šance, že tákát masážní pistole se vám velmi rychle pokazí, takže pokud se rozhodnete pro levnou variantu, určitě dbejte na to, aby to bylo z ověřené firmy, která vám v případě poruchy vrátí peníze.

Výkon a amplituda: V této kategorii často narážíme na slabší motory, které nezvládají dostatečně hlubokou a intenzivní masáž. Amplituda většinou dosahuje max. 8mm.

Příslušenství a nástavce: Levnější modely zpravidla obsahují omezený počet nástavců, což snižuje jejich univerzálnost a adaptabilitu na různé druhy masáže.

Baterie a výdrž: Tato kategorie obvykle trpí nižší výdrží baterie (kolem 2 hodin), což může být pro pravidelné uživatele limitující. Doba provozu na jedno nabití je klíčovým faktorem pro pohodlné používání bez častého dobíjení.

Kvalita a hlučnost: Často je zde problém s větší hlučností a nižší kvalitou zpracování, což může být rušivé, obzvláště při používání ve večerních hodinách nebo v klidovém prostředí.

Kvalitní masážní pistole FlexGun

2. Střední třída masážních pistolí (100 - 199 €)

Výkon a amplituda: většinou mají regulovatelné rychlosti, což umožňuje uživatelům přizpůsobit intenzitu masáže svým potřebám. Jak bylo zmíněno výše, pistole mohou mít od 3-30 rychlostí, ale v hodně rychlostí je ve většině případů zbytečných. Amplituda se pohybuje na úrovni 8-12mm.

Příslušenství a nástavce: Nabídka různých nástavců je dostačující pro různé typy masáže – od povrchové po hlubokou tkáňovou masáž. Kvalitní nástavce jsou vyrobeny z odolných materiálů, které vydrží dlouhodobé používání.

Baterie a výdrž: V této kategorii bývá kolem 4 hodin.

Kvalita a hlučnost: Závisí na modelu, ale iv této kategorii se stále nachází mnoho hlučných masážních pistolí.

Masážní pistole Theragun

3. Masážní pistole pro vrcholové sportovce

Výkon a amplituda: Prémiové masážní pistole jsou vybaveny nejvýkonnějšími motory na trhu, které poskytují výjimečně silnou a přesto přesnou masáž. Amplituda zvykne být větší než 12mm, ale tato délka je určena pro špičkové sportovce, kteří potřebují využít každou jednu maličkost která je posune před konkurenci.

Příslušenství a nástavce: Rozsáhlý výběr nástavců je standardem, a to včetně speciálních, které jsou určeny pro konkrétní terapeutické účely nebo pro vrcholové sporty. Závisí to ale na modelu, některé masážní pistole iv této cenové kategorii poskytují jen 4 nástavce.

Baterie a výdrž: Paradoxně se v této kategorii nacházejí hlavně ty masážní pistole, které mají nižší výdrž než ty ve střední kategorii. To je hlavně kvůli zvýšenému výkonu.

Kvalita a hlučnost: Také v porovnání se střední kategorií bývají dražší výkonnější masáže pistole často hlučnější než levnější méně výkonné varianty ze střední kategorie.

Používání masážní pistole v kanceláři

Rozhodněte se podle svých potřeb

Jak jste mohli vidět výše, výběr té správné masážní pistole závisí na mnoha faktorech. V 95% případů ale platí, že nejideálnější je ta zlatá střední cesta.

Přirozeně, pokud jste profesionální cyklista/cyklistka chystající se na Tour de France, určitě se vyplatí zainvestovat do nejdražší nejsilnější masážní pistole s největší amplitudou. Nebo pokud právě šetříte a masážní pistoli potřebujete jen pro občasné použití, najděte si ověřený eshop a dejte šanci levnější pistoli.

Pokud ale patříte mezi lidi, kteří častěji pociťují bolest těla a svalů ať už z důvodu sedavé roboty, namáhavé práce, nebo intenzivních tréninků, vyplatí se určitě zainvestovat o pár desítek eur více a budete mít kvalitní masážní pistoli, která vám vydrží na dlouhá léta.

A v případě, že se opravdu rozhodnete pro zlatou střední cestu, určitě dejte šanci a podívejte se na naši masážní pistoli FlexGun™ 2.0, kterou jsme navrhli tak aby poskytla všechny důležité specifikace na maximální efekt, ale aby zároveň zůstala cenově dostupná a uměl si ji dovolit každý.

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.